Йод однохлористого 10 літрів
950 грн.
Ціна за 1 кг
Виробник: Европа
Країна виробник: Евро Союз
Модель: 616274007
Stock Instock

Йод однохлористий (ICl) є типовим галогеном йоду і хлору, який може утворюватися в результаті хімічної реакції в атмосфері або синтезуватися штучно. Зовні являє собою рідину оранжево жовтого кольору. Використовується в різних галузях і є незамінним в медицині та ветеринарії як засіб для дезінфекції. Однохлористий йод купити можна відвідавши сторінку нашого онлайн магазину.

Властивості однохлористого йоду

Однохлористий йод отримують в результаті взаємодії рідкого або сухого хлору на астехіометричну кількість твердого йоду. Водні розчини ICl готуються шляхом пропускання газоподібного хлору в суспензію йоду в помірно сильній соляній кислоті:

5I2 + 4HCl + 3Cl2 → 10ICl + 2H2

Як альтернативу монохлорид йоду можна отримати окисленням йоду йодною кислотою в міцному розчині соляної кислоти:

2I2 + HIO3 + 2HCl → 2ICl + 3HIO

Препарат для дезінфекції має сильні антисептичні властивості. Його часто використовують для очищення повітря від бактерій і вірусів у вигляді пари, як правило, в пропорції 3 мл/м3 в закритому приміщенні. Для таких випадків необхідний також алюміній (50 г на 1 л препарату). Колби з готовим препаратом розміщують на висоті 1-1,5 м, а також здійснюють контроль за хлористим воднем, який виділяється в результаті реакції.

Йод однохлористий купити можна всього по кілька грн/кг в нашому магазині. Необмежена кількість кг в наявності завжди.

Характеристика однохлористого йоду

Речовина оранжево жовтого кольору з різким запахом може мати форму чорних кристалів. Температура плавлення 27 C (альфа-форма) або 14 C (бета-форма). Роз'їдає метали, а також тканини.

Цій рідині характерні протимікробні та протигрибкові властивості, тому з'єднання часто використовують для дезінфекції приміщень і поверхонь. Для кожного типу антибактеріальної обробки необхідно дотримуватися певної пропорції:

 • при сибірці десятивідсотковий розчин наносять на поверхні по 0,5 л/м2, при температурі нижче нуля градусів 一 по 0,3-0,4 л/м2. Перед нанесенням необхідно здійснити вологе прибирання гарячою водою з температурою до 70 С. При виявленні бацили сибірської виразки необхідно також опрацювати всі поверхні розчином кухонної солі з розрахунком 0,5 л/м2;

 • при важких вірусних захворюваннях обробка здійснюється п'ятипроцентним розчином для дезінфекції в пропорції 0,5 л/м2;

 • при туберкульозі 一 десятивідсотковим розчином 0,5 л/м2;

 • при микоплазмозі 一 трипроцентним розчином 1 л/м2 (температура розчину не менше до 45-50 С);

 • при кокцидіозі 一 десятивідсотковим розчином 1 л/м2;

 • при параскарідозі 一 десятивідсотковим розчином 1 л/м2 (сполучення підігріти до 45-50 С);

 • при стронгілятозі 一 десятивідсотковим розчином 1 л/м2;

 • при жовтяниці 一 десятивідсотковим розчином 1 л/м2 (дезінфекція проводиться за шість днів до закладки грени);

 • при септицемії 一 десятивідсотковим розчином 1 л/м2;

 • при атрофічному риніті — п'ятипроцентним розчином 1 л/м2;

 • при стронгілоїдозі 一 трипроцентним розчином 1 л/м2;

 • при ящурі 一 п'ятипроцентним розчином 0,5 л/м2;

 • при інфекційній ентеротоксемії 一 десятивідсотковим розчином по 0,5 л/м2;

 • при респіраторних захворюваннях тварин 一 1,2 мл/м2.

Для дезінфекції повітря використовують однохлористий йод з алюмінієм в співвідношенні 3 мл/м3 в приміщенні. Al вноситься за пропорцією 50 г на 1 л препарату. Місткості з реагентами потрібно розміщувати на висоті 1-1,5 м.

Йод однохлористий купити Україна можна всього за кілька грн/кг в магазині «Megachem».

Хімічні властивості однохлористого йоду

ICl розкладається при температурі 100 градусів за Цельсієм. У воді та інших рідинах гідролізується з виділенням йодної кислоти, вільного йоду і хлорної кислоти. Молярна маса становить 162,36 г/моль.

Монохлорид йоду в певних пропорціях вбиває віруси та бактерії. Наприклад, паличка сибірської виразки може загинути, якщо розчином ICl обробляти поверхні, повторюючи дії певну кількість разів через один і той же інтервал часу. При температурі до -40 С обробку проводять десятивідсотковим розчином по 0,3 - 0,4 л на м2 перед тим, як пускати тварин. Чому саме така пропорція? Вважається, що 0,3 - 0,4 л на м2 є оптимальною концентрацією, здатною вбити Bacíllus ánthracis і не чинити шкоду тваринам.

Якщо мова йде про дезінфекцію повітря, тоді необхідно, щоб ICl вступив в реакцію з алюмінієм. Для цього потрібно дотримувати пропорцію 50 г на 1 л, при цьому концентрація речовини не повинна бути нижче ніж 1,2 мл м2, а ємності зі сполученням розвішувати на висоті 1 1,5 м. Важливим є контроль за хлористим воднем, який виділяється під час взаємодії ICl c Al. 

Існує думка, що розчин може ICl може замінити вода, підігріта до 70 С. Насправді вода без додавання антисептика не виявляє дезінфекційних властивостей. Купити однохлористий йод можна в обсязі 2 кг та більше в нашому магазині. 

Застосування однохлористого йоду

Найчастіше застосовується як препарат для дезінфекції приміщень, в яких перебувають тварини. Це практично єдиний антисептик, який використовується для знезараження обладнання за шість днів до закладки грени. Варто сказати, що перед використанням ICl поверхні потрібно помити підігрітою до 70 С водою. Речовина економічно вигідна, 1 кг в середньому коштує менш як 500 грн.

Йод однохлористий ціна

Препарат для дезінфекції можна придбати в нашому онлайн-магазині «MegaChem» від перевірених виробників. Однохлористого йод ціна якого становить близько п'ятисот грн за літр може продаватися в різних концентраціях. Доставка здійснюється по Києву, Харкову, Дніпру, Черкасам, Львову, іншим містам України.Характеристики
Вид тварин Усе
Лікарська форма розчин
Тип рідина
упаковка цистерна
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!

Рейтинг Погано           Добре