Розчин сірчаної кислоти 43% в каністрах 13,3 кг
250 грн.
Виробник: Сумыхимром
Країна виробник: Украина
Модель: 898008890
Stock Instock
Купити розчин сірчаної кислоти 43% в каністрах 13,3 кг нетто (НЕ прекурсор) і кубах, можливо налити в тару покупця.
Розчин сірчаної кислоти від каністри можна купити як самовивозом так і з доставкою. Також можемо відправити новою поштою.
Оформити замовлення: (050) 495-37-71 Телефонуйте!
Кислоти - це складні хімічні сполуки з атомом водню в своїй основі, при чому атом водню може легко заміщатися атомом металом з отриманням солей або інших речовин. У цій статті піде мова про одну з найбільш токсичних кислот - сірчаної. До речі, раніше її називали «купоросним маслом», що дало назву вироблених її солей - купоросу.
Основні характеристики сірчаної кислоти.
Сірчана кислота - це в'язка рідина, яка не має кольору і вираженого запаху. Температура кристалізації становить 10,4⁰ С, а кипіння - близько 330⁰ С. Цікаво, що в природі вона зустрічається також і в зовсім чистому вигляді.
У кислоті сірчаної хч концентрація H₂SO₄ становить близько 96-97%. У такому вигляді вона зазвичай надходить у продаж. Її легко відрізнити за вагою в слідстві високої щільності. На 1 літр такої субстанції доводиться вага майже в 2 кг.
Сірчана кислота має дивну особливість - вбирати воду, подібно до губки, з повітря навколишнього середовища. Цей процес протікає зі звільненням величезного обсягу тепла. Це сприяє обвуглювання вуглеводної органіки (наприклад, цукор, дерево та інше), яка схильна до впливу кислоти. Вона забирає від вуглеводів водні молекули, залишився вуглець перетворюється в вугілля. Її також можна використовувати для висушування газів завдяки активним всмоктує властивостями.
У слідстві низької фугітівності сірчаної кислоти її застосовують для заміщення більш летких з'єднань в солях.
Кислота сірчана хч щільністю 1, 84 г / см³ широко використовується для окислення різних хімічних речовин.
Чи впливає сірчана кислота на метали абсолютно по-різному. Окислення безпосередньо залежить від її концентрації. Слабкий розчин може окислити тільки іоном водню, внаслідок чого кислота може вплине тільки на ті речовини, які розташовуються в лінійці активностей до водню. Серед таких металів знаходиться цинк. Винятком є ​​свинець, так як отримане з'єднання PbSO₄ - стійка до розчинення сіль.
З кислотою сірчаною хч концентрованої інша справа. В ролі основного провідника реакції виступає сірка, яка і розчиняє метали. Вони повинні знаходитися в ряду не нижче срібла, включаючи і його самого. В результаті такого з'єднання утворюються різні хімічні речовини. Це залежить від самого металу, температури і концентрації H₂SO₄. Наприклад, при окисленні малоактивною міді, ми отримуємо діоксид сірки - SO₂.
З активними хімічними речовинами сірчана кислота поводиться по-іншому. У випадку з цинком може звільнятися не тільки оксид сірки. При різних активностях металу з'являються також вільна сірка і сірководень.
Сірчана кислота використовується повсюдно. Нижче розглянемо основні напрямки.
Кислота сірчана хч застосування:
Вона відноситься до прекурсорів. Для того, щоб кислоту сірчану хч купити у великій кількості, потрібна спеціальна ліцензія. Внаслідок цього, в побуті вона використовується досить мало. Найвідоміше всім автолюбителям застосування - виготовлення спеціального розчину, який проводить струм, в акумуляторах.
Цікавий досвід можна привести і для учнів при наявності спеціального обладнання. Зволожений цукровий пісок поміщають в вузький високий стакан і додають кислоту сірчану хч концентровану. Потім швидко і акуратно отриману суміш заважають скляною паличкою, яку потім так і залишають в склянці. Через пару хвилин кислота починає вступати в активну реакцію, забираючи воду з органіки. Цукор обвуглюється, чорніючи, злегка димиться і активно піднімається, виділяючи вуглекислий і сірчані гази.
C12H22O11 + 2H2SO4 (конц.) → 11С + CO2 + 13H2O + 2SO2
Проте, найбільше застосування сірчана кислота отримала в різних галузях промисловості. Не дарма її називають і «хлібом», і «кров'ю», і «королевою» хімії.
Металургія просто немислима без сірчаної кислоти. З її допомогою добувають і обробляють уран, іридій, цирконій та інші рідкісні метали.
Відомі мінеральні добрива суперфосфат і сульфат амонію виробляються саме із застосуванням сірчаної кислоти. Їх можна вносити в будь-який час року, так вони не вимиваються з атмосферними опадами. Саме виготовлення сільськогосподарських добрив - найбільш великий споживач сірчаної кислоти. Такі заводи часто навіть об'єднують одним виробничим комплексом.
Кислоту сірчану хч застосовують для звільнення мінеральних солей і кислот.
Виробництво фарб, вибухових речовин, різного хімволокна не обходиться без використання цієї кислоти.
Поширена вона і в харчовій промисловості в якості відомого консерванту Е 513, покращуючи характеристики борошна та дріжджового тіста.
Широко застосовується сірчана кислота в медицині. Її використання значно різниться від сполук з іншими речовинами. Це і протиотруту від отруєння деякими важкими металами, і засіб для лікування шкіри (наприклад, корости), і як спазмолітик, і багатьох інших сферах.
Правила роботи з сірчаною кислотою.
Відразу слід зазначити, що сірчана кислота дуже небезпечна для людини. Даною кислоті присвоєно восьмий клас небезпеки. При контакті зі шкірою викликає сильні опіки, не кажучи вже про слизових, або при попаданні всередину. Слід пам'ятати, що на відміну від термічних опіків, уражене місце недостатньо просто добре промити. На початку статті ми вже говорили, що при взаємодії з водою відбувається великий викид тепла і посилюється хімічна реакція. Тому треба нейтралізувати уражену ділянку за допомогою розчину соди (1 чайна ложка на склянку води) або рясної мильною піною. Після чого варто негайно звернутися за медичною допомогою.
Шкода людському організму може заподіяти не тільки розчин кислоти, але і її пари. Вони можуть викликати серйозні опіки слизових і набряк легенів. Смертельна доза при потраплянні всередину становить всього 5 мл. Як же вберегтися при роботі з сірчаною кислотою хч високої щільності? Для цього слід правильно зберігати, використовувати і утилізувати кислоту.
При необхідності розвести - наливати тонкою цівкою кислоту в воду, а не навпаки, щоб уникнути розбризкування і викиду пари.
Ретельно слід підходити до вибору робочого одягу, постійно її перевіряючи на наявність утворилися дірок. Строго заборонено виливати сірчану кислоту в каналізацію - вона може пошкодити водостічні труби, як з заліза, так і з пластику. На утилізацію її необхідно здавати в спеціальні служби, що займаються високотоксичними відходами.
Транспортування і зберігання сірчаної кислоти не менш важливі для дотримання заходів безпеки, ніж безпосередня робота з нею. Використовують спеціальні ємності з металів, що не окислюються - це титан і сталь. Їх підбирають в залежності від різновиду і активності сірчаної кислоти. При перевезенні обов'язково дотримується термічний режим для попередження хімічних реакцій. Також слід дотримуватися швидкісних норм, уникати великих скупчень людей і відповідно маркувати транспорт. Невеликі обсяги можна зберігати в скляній тарі з пластикової латами.
Де ж кислоту сірчану хч купити?
Купуючи сірчану кислоту у перевірених постачальників, можна уникнути безлічі ризиків, пов'язаних з її перевезенням і правильним зберіганням. Компанія обов'язково повинна мати дозволу на торгівлю прекурсорами, до яких відноситься кислота. Сірчану кислоту можна купити з різною концентрацією, що дозволяє її використовувати для різних потреб. Виробники пропонують різні обсяги, зручні і безпечні способи доставки. Кислоту сірчану хч купити без праці можна практично в будь-якому регіоні України. Досвідчені співробітники навіть допоможуть визначитися з потрібним вам обсягом і процентним складом, підберуть найбільш зручні способи оплати і транспортування.
Характеристики
вид розчинника розчин сірчаної кислоти
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!

Рейтинг Погано           Добре