спиртомір
200 грн.
Ціна за 1 кг
Виробник: украина
Країна виробник: Украина, СНГ
Модель: 759030778
Stock Instock
Правила і нюанси використання спірометра
Якщо спиртометр (ареометр) показує, що напій дуже міцний або, навпаки, абсолютно без градусів - значить або прилад зламався, або їм неправильно користуються. При всій простоті конструкції існує багато нюансів його експлуатації. Принцип, згідно з яким ареометр видає результат, простий - прилад вимірює не тільки кількість спирту в рідині, скільки її щільність. Тому невеликий вміст спирту покаже практично в будь-якому напої.
Які бувають спиртометри?
Взагалі-то ареометр і призначений саме для вимірювання щільності рідини, а спиртомер - це один з його видів . Його застосовують для вимірювання процентного вмісту етилового спирту в напоях, але крім нього і води в розчині нічого присутнім не повинно. Будь-які добавки вплинуть на щільність, а отже, і на результат, який покаже прилад.
Виглядає спиртометр як поплавок зі скла. Його нижня частина важче за рахунок наповнювача (як правило, це або дріб, або ртуть), залитого смолою. У верхній частині розташована шкала, по якій і визначають результат. Спиртомір, ціна на який, як правило, не дуже висока, може використовуватися як в побуті, так і в лабораторних умовах. В цілому ж існують такі його види:
· Для лабораторій. Це прилад професійного рівня, відсоток спирту визначає з високою точністю. Випускається в наборах АСП-1, 2 і 3. Комплекти відрізняються між собою градацією, а також кількістю приладів. У першому їх 11 штук, а градація становить 0.1%, у другому показники градації такі ж, але він містить 18 ареометрів, в третьому знаходиться всього 3 штуки, а градація - 1%. Останній найбільш популярний. Ареометри в його складі призначені для напоїв різної міцності - від 0 до 40, від 40 до 70 і від 70 до 100 відсотків вмісту спирту.
· Побутовий - самий звичний спиртомер, купити який можна в будь-якому господарському магазині . Прилад один, розрахований на будь-яку кількість градусів. Показники його набагато менш точні, ніж у професійних. Навіть якщо дотримуватися всіх правил експлуатації, то все одно буде похибка, яка може скласти 0.5%. Найчастіше ним користуються недосвідчені самогонники.
· Електронний варіант. Вважається найточнішим і працює дещо по-іншому, ніж механічний. Датчик швидко реагує на рідину, а точність показників навіть вище, ніж у лабораторних ареометрів. Доповнено термометром. Єдиним недоліком є ​​висока вартість.
· Оптичний. Такий ареометр хороший для того, щоб визначати вміст спирту, якщо напій складається не тільки з нього і води. Ідеальний для лікарів, вин, багатокомпонентних коктейлів. Принцип його роботи відрізняється від всіх перерахованих вище, але діапазон визначення градусів набагато вже - до 25% або 40%. Для нього досить краплі рідини, на яку слід подивитися через спеціальний окуляр. Це найдорожчий варіант, але він доповнений корисною функцією - показує не тільки концентрацію спирту, а й цукру в напої.
· Для чарок. Практично те ж саме, що і звичайний ареометр, але їм зручно вимірювати градуси в маленьких ємностях - в чарках, стопках і так далі. Підходить тільки для побутових вимірювань, оскільки точність страждає навіть більше, ніж у господарського спиртомера.
· Віномер. Як зрозуміло з назви, призначений тільки для вина. Використовується в побуті при визначенні кількості цукру і спирту в домашньому вини. Шкала обмежена, тому для міцних напоїв не підходить.
Можна купити спиртометр, який буде ідеально підходити під цілі, але якщо неправильно його експлуатувати, то результати будуть свідомо неточними.
Умови експлуатації спиртомера
Його слід зберігати так, щоб не пошкодити. Моделі зі скла дуже тендітні і навіть поява мікротріщин порушує роботу приладу. Будь-які дефекти роблять спиртомер непридатним для подальшого застосування.
Щільність рідини, а отже, і показники приладу залежать від її температури і навіть від атмосферного тиску. Рекомендовано вимірювати вміст спирту при температурі 20 градусів і тиску 760 мм ртутного стовпа. При сильних відхиленнях результати будуть неточними.
Багатокомпонентні напої можна перевіряти виключно приладами, які для цього призначені. Це віномер, електронне і оптичне варіанти. Рештою можна вимірювати тільки розчин, що містить спирт і воду.
Правильна експлуатація ареометра
Якщо спирт з'єднують з водою безпосередньо перед вимірюванням - слід почекати, поки реакція трохи вщухне. Виділяється тепло може вплинути на точність результатів.
Ареометр перед застосуванням потрібно протерти сухим і чистим матеріалом - бруд і жирні плями неприйнятні.
Характеристики
довжина 150.0 мм
матеріал Скло
наявність термометра немає
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!

Рейтинг Погано           Добре